نماد اعتماد الکترونیک

زبان عمومی و تخصصی ارشد

کنکور ارشد

آزمون های متفرقه


ساخت 200 خوابگاه دانشجویی با مشارکت دانشگاه‌ها در سال جاری

 

مشاور وزیر علوم و رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: امسال با مشارکت دانشگاه‌ها ساخت حدود 200 خوابگاه دانشجویی در کشور آغاز می‌شود که با ساخت این تعداد خوابگاه، مشکلی از لحاظ کمبود فضای خوابگاهی در کشور وجود ندارد.

 ذوالفقار یزدانمهر در جمع خبرنگاران ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد: امسال اختصاص درآمدها و اعتبارات عمومی صندوق رفاه دانشجویی حدود 20 درصد رشد داشته که در مجموع حدود 700 میلیارد تومان اعتبار به منظور تسهیل در مشکلات دانشجویان پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به کمبود خوابگاه در دانشگاه‌ها، گفت: 50 هزار دانشجو با کمبود خوابگاه مواجه‌اند که امسال علاوه بر اعتبار 500 میلیارد تومانی، 700 میلیارد تومان تسهیلات فراهم شده تا بتوان با مشارکت دانشگاه‌ها ساخت حدود 200 خوابگاه دانشجویی را آغاز کرد. با ساخت این تعداد خوابگاه، مشکلی از لحاظ کمبود فضای خوابگاهی وجود ندارد.

یزدانمهر در ادامه با بیان اینکه در حال حاضر 1020 خوابگاه ملکی و 320 مورد خوابگاه غیر دولتی داریم، اظهار کرد: در استان چهار محال و بختیاری نیز ساخت خوابگاه پسران در دانشگاه شهرکرد و تکمیل خوابگاه دانشکده هنر فارسان با تامین اعتبار انجام خواهد شد تا کمبودی از لحاظ خوابگاه در استان نداشته باشیم.

وی با اشاره به صنعتی کردن آشپزخانه‌های دانشگاه‌ها گفت: ارتقاء کیفیت غذا و تنوع از مزیت‌های صنعتی کردن آشپزخانه‌ها و رستوران‌های مکمل در دانشگاه‌ها است. در این راستا سال گذشته 46 دانشگاه نسبت به صنعتی کردن آشپزخانه اقدام کردند که امید است تا پایان سال جاری با مشارکت دانشگاه‌ها مابقی آن‌ها نیز صنعتی شوند.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان در پایان خاطرنشان کرد: در راستای ایجاد محیطی امن و آرام برای دانشجویان دختر جاده‌های تندرستی در مجتمع‌های خوابگاهی دانشجویان دختر ایجاد می‌شود و امکانات ورزشی لازم در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد تا بتوان فضای با نشاط در دانشگاه ایجاد کرد و دانشجویان از تندرستی لازم برخوردار شوند.نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان عمومی و تخصصی ارشد

تولبار اختصاصی سایت

.

Get our toolbar!

پیگیری سفارشات: 09136808048 رد کردن