نماد اعتماد الکترونیک

زبان عمومی و تخصصی ارشد

کنکور ارشد

آزمون های متفرقه


دانشگاه‌ها راهکارهای عملی برای اجرای “سند جامع دانشگاه اسلامی” ارائه دهند

 

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به سند جامع دانشگاه اسلامی که مجموعه های اصلی آموزش عالی کشور و شورای عالی انقلاب فرهنگی در تدوین آن نقش داشته اند، از روسای دانشگاه‌ها خواست تا در دانشگاه های خود درباره آن بحث کنند و راهکارهای عملی برای اجرایی کردن آن ارائه دهند.

 حجت الاسلام رستمی در نشستی با روسای دانشگاه های استان یزد، با ابلاغ سلام رهبرمعظم انقلاب به دانشگاهیان یزد، به دغدغه ایشان در حوزه مسائل اجتماعی اشاره کرد و گفت: در جامعه اسلامی، دانشگاه کار ویژه ها و مسئولیت های متعددی دارد که یکی از آنها حل مسائل کشور است.

وی کارنامه موفق تکیه بر دانشگاهیان در امور دفاعی، هسته ای، پزشکی و موارد دیگر را یادآورشد و افزود: دانشگاه کانون تجمع نخبگان هر جامعه است و در برابر جامعه مسئولیت دارد، لذا باید در برابر مسائل اجتماعی-فرهنگی، زیست محیطی، کم آبی و سایر مسائل کشور هم باید مواضع فعال اتخاذ کند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها دومین کارویژه دانشگاه را تربیت قوه عاقله و مدیران و مسئولان و شهروندان مطلوب ذکر کرد و گفت: حدود نیمی از جوانان کشور در تأثیرپذیرترین مقطع عمر خود وارد دانشگاهی می شوند که ما مدیران آن هستیم و فرصت عظیم اثرگذاری و شکل دهی به جریان اصلی نسل آینده کشور در فضاهای دانشگاهی در اختیار ماست که در این خصوص باید نهایت بهره برداری صورت گیرد.

وی افزود: جوان در دانشگاه باید درس زندگی بگیرد و ما باید از دانشجویان انسان های بهتری بسازیم. شاهد هستیم که بسیاری از جوانان مراتب بالایی در علم کسب کرده اند اما با مهارت های زندگی فردی و اجتماعی آشنا نیستند و این نقش دانشگاه است که هر دو را پا به پای هم پیش ببرد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، کارویژه دیگر دانشگاه را تحول دائمی و گذر از مصرف کنندگی به تولیدکنندگی علم دانست و گفت: در بسیاری از عرصه ها دارای مقام های نخست جهان و از صادرکنندگان محصولات علمی به کشورهای پیشرفته هستیم اما این فرآیند را از طریق فرصت و انگیزه دادن به دانشجو باید به سایر عرصه ها نیز تسری داد و هدف دشمن راکه ناامید کردن جوانان نسبت به آینده است، ناکام گذاشت.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم ، دکترمحمد صالح اولیاء رییس دانشگاه یزد نیز از نگاه مثبت حجت الاسلام رستمی به دانشگاه و جایگاه آن در کشور قدردانی کرد و گفت: یک عزم جدی برای ساماندهی کم و کیف نظام آموزش عالی کشور نیاز است که با عنایت به نقش شما در شورای عالی انقلاب فرهنگی امید است این امر اتفاق بیفتد.

وی با اشاره به پیچیدگی های مباحث فرهنگی گفت: ممکن است با برخی اقدامات انضباطی و موقتی بتوان رفتارهای گروهی از دانشجویان را هدایت یا کنترل کرد اما باید با همفکری حوزه و دانشگاه و نگاه عالمانه همراه با دلسوزی به سمت اصلاح اعتقادات و باورهای افراد پیش برویم.

درپایان این نشست روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی یزد دیدگاه ها و نظرات خود را با رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها در میان گذاشتند.نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان عمومی و تخصصی ارشد

تولبار اختصاصی سایت

.

Get our toolbar!

پیگیری سفارشات: 09136808048 رد کردن