نماد اعتماد الکترونیک

زبان عمومی و تخصصی ارشد

کنکور ارشد

آزمون های متفرقه


سعید قدیمی – رئیس دفتر شورای برنامه ریزی آموزشی وزارت علوم – با اعلام خبر ابلاغ آیین نامه ورود بدون کنکور ممتازان به دوره های تحصیلی بالاتر برخی جزئیات این آیین نامه را اعلام کرد که براساس این آیین نامه جدید پذیرش دانشجوی بدون آزمون در کاردانی حذف شده است.

صبح امروز در نشستی خبری با بیان اینکه آیین نامه جدید ورود بدون کنکور ممتازان به دوره های تحصیلی بالاتر از سال تحصیلی 92-91 اجرایی خواهد شد، اعلام کرد که آیین نامه قبلی از سال تحصیلی 93-92 هیچ گونه جنبه اجرایی در دانشگاههای کشور ندارد.

وی ادامه داد: از آیین‌نامه قبلی استعدادهای درخشان حدود پنج سال می‌گذرد و آیین‌نامه قبلی مربوط به سال 86 بود که با توجه به ضرورت‌ها و تغییر نیازها همچون جدی شدن بحث دکتری، آیین‌نامه جدید پس از بازنگری ابلاغ شد , آیین‌نامه جدید ورود بدون آزمون دوره کاردانی حذف شده است و شرایطی برای ورود دانشجویان به مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تعیین شده و دانشجویان برای اطلاع از شرایط ورود بدون آزمون در مقاطع بالاتر می‌توانند به سایت وزارت علوم به نشانی www.msrt.ir مراجعه کنند.
ایشان با بیان اینکه برگزیدگان علمی برای ورود به مقاطع بالاتر مازاد بر ظرفیت دانشگاه‌ها تعیین می‌شوند، تاکید کرد که بر این اساس هر دانشگاهی می‌تواند 20 درصد ظرفیت هر رشته خود را به دانشجویان استعداد درخشان اختصاص دهد. وی با اشاره به آماری که مربوط به سال 87 تا 89 است، اظهار داشت: بر این اساس 47 هزار و 700 نفر بدون کنکور و از طریق تسهیلات برگزیدگان علمی به مقاطع بالاتر راه یافته‌اند که بر این اساس 29 هزار نفر مربوط به مقطع کارشناسی، 13 هزار و 500 نفر مربوط به مقطع کارشناسی ارشد و 4 هزار و 200 نفر مربوط به مقطع دکتری است. مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی خاطر نشان کرد: در سال گذشته 4 هزار و 500 نفر از دانشجویان برگزیده علمی بدون آزمون به مقاطع بالاتر راه یافتند.


زبان عمومی و تخصصی ارشد

تولبار اختصاصی سایت

.

Get our toolbar!

پیگیری سفارشات: 09136808048 رد کردن