آزمون های سازمان سنجش


اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان به مراکز علمی کاربردی در سال جاری

 

رییس دانشگاه علمی کاربردی از اختصاص ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای مراکز این دانشگاه در سال ۹۶ خبر داد و گفت:‌ امیدوارم این مبلغ تاپایان سال جاری تخصیص پیدا کند.

دکتر محمد حسین امید در مراسم بیست و پنجمین سالگرد تاسیس دانشگاه علمی کاربردی که امروز در سالن اجلاس سران برگزار شد، ضمن بیان این مطلب اظهار کرد: بیست و پنج سال از تاسیس دانشگاه علمی کاربردی گذشته است و بنیانگذاران این دانشگاه اهداف بلندی را برای دانشگاه پیش‌بینی کرده و اساسنامه کاملی برای آن تصویب کردند.

وی در ادامه افزود:‌ قبل از من هفت نفر سکان دار هدایت دانشگاه علمی کاربردی بودند و در حال حاضر این دانشگاه با در اختیار داشتن ۷۵۰ مرکز علمی کاربردی در ۳۱ استان کشور و ۸۰۰ رشته تخصصی دانشجویان مهارتی تربیت می‌کند.

رییس دانشگاه علمی کاربردی تربیت حدود ۳۰ درصد دانشجوی مهارتی تا پایان برنامه ششم توسعه را یکی از اهداف آموزش عالی توصیف کرد و گفت: بر اساس این قانون باید تا سال ۹۹ تعداد ۱ میلیون ۲۰۰ هزار نفر دانشجوی مهارتی در کشور داشته باشیم و بر اساس همین قانون باید در حال حاضر ما بیش از ۷۰۰ هزار دانشجوی مهارتی در کشور داشته باشیم که متاسفانه این هدف تاکنون محقق نشده است .

دکتر امید با تاکید بر اینکه مراکز علمی کاربردی در کشور نیازمند حمایت و کمک هستند گفت: باید اقدامات فرهنگی برای گرایش دانش آموزان به حوزه‌های مهارتی افزایش یابد.

رییس دانشگاه علمی کاربردی ادامه داد: ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی برای سال جاری ۵۵۰ هزار دانشجو بود که تنها ۱۵۰ هزار نفر در این دانشگاه پذیرش شدند و متاسفانه بیشتر افراد به سمت دوره‌هایی که مدرک راحت‌تر می دهند هدایت می‌شوند.

وی با بیان این که بالغ بر ۶۰۰ برنامه تک درس و تک پودمانی در دانشگاه علمی کاربردی وجود دارد گفت: در حال حاضر در ۸۰۰ برنامه درسی دانشجو پذیرش می کنیم که باید رشته‌های این دانشگاه بر اساس نیازهای موجود تصویب شوند چرا که راهکار دانشگاه این است که بر اساس نیاز های کشور دانشجو پذیرش می کند.

رییس دانشگاه علمی کاربردی در پایان خاطرنشان کرد: در سال جاری ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبار به برای کمک به مراکز علمی کاربردی در نظر گرفته شده و امسال همه مراکز علمی کاربردی صاحب اساسنامه خواهند شد.نظر شما چیست؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

زبان عمومی و تخصصی ارشد
نماد اعتماد الکترونیک

تولبار اختصاصی سایت

.

Get our toolbar!

پیگیری سفارشات: 09136808048